O nás

Kulturní centrum Oneness o.p.s. slouží skupinovým kulturním pobytům zaměřeným na sebepoznání, otevření vědomí a rozvoj tvůrčí síly dospělých i dětí. Nachází se v přírodním parku Hostýnské vrchy, v obci Rusava, nad loukami a pastvinami na úbočí kopce Pardus. Přítomnost vzácných chráněných druhů rostlin, zvířat a vyhlášená čistota vzduchu a vody svědčí o blahodárném působení zdejší krajiny.


Provoz kulturního centra je nekomerční. Centrum není ubytovací a stravovací zařízení, poskytuje pouze specializované kulturní služby formou pobytů. Věnujte prosím pozornost dále uvedeným podmínkám pobytů, které slouží dobrému chodu centra a spokojenosti všech hostů. Při pobytu prosím respektujte účel a atmosféru místa. Děkujeme.


zadost o podporu kulturniho centra

Co je Oneness Centrum ?

Bezesporu největší výzvou dnešní doby je umění pochopit „jak se věci mají“. Každý člověk, ať už mladý, starý, zdravý, nemocný, chudý nebo bohatý, touží po jediném – být šťastný. Všichni jsme zároveň tvůrci své každodenní reality i tvůrci kolektivního lidského osudu.

Opravdovým štěstím je proto okamžik, kdy člověk pochopí, jakým způsobem je vytvářen život (doslova "vyzařován do prostoru") a jakým způsobem lze tvořit podmínky pro štěstí a hojnost. Ve skutečnosti, jak zjistíte, to nejste vy osobně, kdo by štěstí mohl vytvářet. Právě naopak: je to samotná jednota veškerého bytí, radostná, bezúsilná a harmonická síla přírody, kterou nacházíte uvnitř sebe a která prostoupí váš život, jestliže to opravdu chcete a dovolíte. Jinými slovy, vaše štěstí je závislé na tom, do jaké míry jste schopni radost v sobě prožívat a následovat nebo se s ní úplně ztotožnit. Zkuste se právě teď při čtení tohoto textu podívat, jestli štěstí doopravdy cítíte či ne. Nebo jinak – vydržte se dívat tak dlouho, dokud se pocit štěstí neobjeví. Právě tvoříte svou budoucnost. Jestliže tedy chcete mít naplňující život, vyhledávejte v sobě toto spojení se silou bytí, provázené pocitem štěstí.

Okamžik, kdy si tvůrčí sílu uvnitř sebe uvědomíte, má obrovskou moc. Může zcela proměnit váš dosavadní způsob života. Může vnést jemnost, sdílení a upřímnou lásku do vašich vztahů, může odkrýt váš životní sen – vizi, která se začne spontánně naplňovat, může uzdravit vaše tělo nebo vám pomoci najít partnera či novou práci. Zbavíte se svých závislostí, abyste se mohli volně projevit a žít. V sobě už máte vše, co hledáte. Uvědomíte si to však jako svou fyzickou realitu, která je vám k dispozici pokaždé, když se jí nebojíte otevřít. Váš život začne postupně rezonovat s harmonickou silou přírody a pravděpodobně se stanete mocnou inspirací nebo pomocí pro vaše blízké. Budete spojeni s celou přírodou a každým člověkem, vaše procitnutí proto bude mít automaticky vliv na ohromné množství dalších lidí. K tomuto kroku vás dovedou individuální dispozice, ale nutné je použít veškerou svou upřímnost a osobní kapacitu – energii, kterou jste nastřádali vlastním úsilím nebo nabíráte z vnějších přírodních zdrojů.

Oneness Centrum je místo s vysokou přirozenou energií. Je to prostor sloužící vašemu setkání „se sebou“ a všudypřítomným bytím. V silovém poli místa budou spontánně rozpouštěny překážky, které vám brání cítit se šťastně a vytvářet podmínky pro hluboce naplňující život. Během tohoto procesu ve svém nitru mimo jiné rozpoznáte radost a aktivitu bez úsilí jako základní kvalitu života. Uvědomíte-li si dostatečně hluboce tento vnitřní stav – pocit, mohou se kvality naplňující radosti, hojnosti a života bez úsilí stát vaší každodenní a trvalou realitou.

Hodně štěstí na vaší cestě !

Eva a Daniel Krejčí, Rusava 2006

za společnost
ONENESS, o. p. s.

Oneness Centrum Rusava
Tel.: 774 90 30 56, 775 90 30 55
E-mail: onenesscentrum@seznam.czProjekt rozvoje centra

Postupně pracujeme na projektu, kterým bude rekonstrukce objektu a přístavba multifunkčního sálu, ve kterém budou probíhat semináře a také nejrůznější společenské a kulturní akce. Součástí projektu je rovněž vybudování kořenové čistírny odpadních vod, permakulturní a bylinkové zahrady a vytvoření několika odpočinkových míst – chceme zvelebit toto místo tak, aby mohlo co nejlépe sloužit veřejnosti.Centrum-Rusava-barevny-navrh.jpg, 326kB
Mgr. Vladimíra Hlavinková, Kroměříž - kresba návrhu rekonstrukceProjekt-pudorys-prizemi .jpg, 35kB  Projekt-pudorys-podkrovi .jpg, 35kB  Projekt-bocni-pohled .jpg, 33kB
Ing. arch. Mikoláš Bělík, Praha - návrhy prostor centra podle zásad energetické architektury2011


Práce na projektu s irským bioarchitektem Michaelem Ricem, www.bioarchitecture.ie


2012


Symbol "bratrství" - Luisa Muratori


 

Historie

Historie-pred-stavbou-polovina-min-stol.jpg, 33kB
Krajina před stavbou - polovina minulého století
Historie-stavba-chaty-rok-1969-1973.jpg, 39kB
Stavba chaty v létech
1969 - 1973
Historie-chata-rok-2001.jpg, 29kB
Před zakoupením - 2005


Podpora centra

Děkujeme všem, díky jejichž podpoře a důvěře mohl projekt vzniknout a pokračovat k dnešní podobě.


2014

Kominictví FREVLOKO s.r.o., Zábřeh na Moravě, p. Jaroslav Petřík - příspěvek na provoz centra
Instalace a elektroopravy, Lukov, tel: 603 594 055, p. Lubomír BŘEZÍK - příspěvek na nové vybavení kuchyně
Ing. Renata Stýblová, Praha - podpora centra
MUDr. Michaela a Richard Ferancovi, Brno - příspěvek na provoz centra
GEOPROFIL s.r.o., Šternberk, Olomouc, p. Jaromír Zahrada - geodetické práce pro centrum


2005 - 2013

Ing. Barbora Bujnochová, Brušperk
Eva Dolhová, Jablonec nad Nisou
Mgr. Radim Kubica, Frýdek-Místek
RNDr. Jaromír Cibulec, Rožnov pod Radhoštěm
Petr Bača, Rožnov pod Radhoštěm
Ing. Dagmar Macháčková, Karlovy Vary
Ing. Ivan Šamaj, Ostrava
Stanislava Heraltová, Závišice
Ing. Radomír Adamus s manželkou Radkou, Vratimov
Marek Pumprla, Prusinovice
Ing. Irena Neboráková, Rychvald
Jitka Zachrlová se synem Radimem, Bučovice
Jirka Kubín, Morávka, Beskydy
Dana Hájková, Brno


Srdečně děkujeme všem našim dárcům, sponzorům a poskytovatelům dotací za podporu projektu.www.kr-zlinsky.cz
www.mas-podhostynska.cz, www.szif.cz
www.nadacedks.czVýroční zprávy o činnosti a hospodaření obecně prospěšné společnosti ONENESS o.p.s. :


r. 2008 r. 2009 r. 2010 r. 2011
r. 2012 r. 2013