O nás

Vznik kulturního centra na Rusavě

2006 - 2024

Počátkem roku 2006 jsme zakoupili rekreační objekt pod Pardusem na Rusavě. V létě téhož roku jsme zanechali rodinný dům v Řepištích, firmu i vše, co jsme do té doby důvěrně znali, za sebou. Počátky tohoto projektu se ale psaly již o třicet let dříve, v pozapomenuté vizi malého kluka o jeho budoucím životě.

A tak, aniž by o tom věděl, se začal odvíjet příběh. Příběh bez osobního záměru. Je náš, ale stejně tak všech ostatních. Proto je také vším, co naše rodina zde může sdílet. Proč ? Protože, já jsem ty a ty jsi já. Všechny příběhy jsou z jednoho zdroje. 

Vítejte u nás.

Kdo se stará o centrum

 

Eva

Ředitelka obecně prospěšné společnosti Oneness o.p.s., zajišťuje chod centra, připravuje výchovné a vzdělávací programy pro děti, opečovává květiny a zahradu. Instruktorka jógy, lektorka muzikoterapie a hraní s dětmi. Jak to vidí Eva .

 

Daniel

Od dětství nositel vize centra na Rusavě, vede semináře, spravuje webové stránky, dům, kotelnu.

Tomáš

Vystudovaný sklář a designér skla, autor kavárny a divadla, včelař, stará se také o dům, zahradu a pobyty. Tomovy práce v Milánu a Osace , Stáže u mistra skláře Jána Zoričáka v Talloires, Francie a Yan Zoritchak foto Veronika , The Venice Glass Week 2021 a Czech Glass, Quo Vadis ?

 

Veronika

Vystudovaná žurnalistka, v centru vaří, maluje, fotografuje, spravuje webové stránky ( i své vlastní www.oneness.cz ). Rozhovory v LN , Reportáž ze svaté půdy , Z Hostýna: Dobro má poslední slovo .

Krista

Vystudovaná sklářka a designérka skla, stará se o provoz centra, včely, kavárnu, a také vaří. Portfolio.

...a další.

 

 

 

"Je to závoj iluze jménem život. Film duše promítnutý na čistém plátně vědomí.
Nic tu není, kromě božské hry na tvoření. Za tou hrou jsem Já, a jsem tím plátnem
i tou hrou. Není třeba mě hledat, jsem to pořád jen Já."

"Nemůžete nalézt pravdu, protože pravdou jste Vy. Objevte sebe.
Skutečné Já, které je zároveň vším. A to, co zůstane, je nepředstavitelně nádherný obyčejný Život. To je ráj na Zemi."

Krejčí, Rusava, 2006