O nás

Vznik centra na Rusavě

2006 - 2019

Počátkem roku 2006 jsme zakoupili rekreační objekt pod Pardusem na Rusavě. V létě téhož roku jsme zanechali rodinný dům v Řepištích, firmu i vše, co jsme do té doby důvěrně znali, za sebou. Počátky tohoto projektu se ale psaly již o třicet let dříve, v pozapomenutém snu malého kluka.

A tak, aniž by o tom věděl, se začal odvíjet příběh. Příběh bez osobního záměru. Je náš, ale stejně tak všech ostatních. Proto je také vším, co naše rodina zde může sdílet.

Vítejte u nás doma.

Kdo se stará o centrum

 

Eva

Ředitelka Oneness o.p.s., zajišťuje chod centra, připravuje výchovné a vzdělávací programy pro děti, opečovává květiny a zahradu. Lektorka muzikoterapie a hraní s dětmi. Jak to vidí Eva .

 

Daniel

Nositel vize, vede semináře, spravuje webové stránky, dům a kotelnu

Tomáš

Vystudovaný designér skla, divadelník a kavárník, stará se také o jezírko, dům, zahradu a pobyty. Tomovy práce v Milánu a Osace , Stáže u mistra skláře Jána Zoričáka v Talloires, Francie , Yan Zoritchak foto Veronika.

 

Veronika

Vystudovaná novinářka, v centru vaří, maluje, fotografuje, spravuje webové stránky ( i své vlastní www.oneness.cz ). Rozhovory v LN , Reportáž ze svaté půdy , Z Hostýna: Dobro má poslední slovo .

...a další.

 

 

 

"Je to závoj iluze jménem život. Film duše promítnutý na čistém plátně vědomí.
Nic tu není, kromě božské hry na tvoření. Za tou hrou jsem Já, a jsem tím plátnem
i tou hrou. Není třeba mě hledat, jsem to pořád jen Já."

"Nemůžete nalézt pravdu, protože pravdou jste Vy. Najděte sebe.
Skutečné Já, které je zároveň vším. A to, co zůstane, je nepředstavitelně nádherný obyčejný Život. To je ráj na Zemi."

Krejčí, Rusava, 2006